فراخوانی ...
esar.ir
 
سبکبالان عرش
نوشته امام خمینی (ره) به یک شهید قبل از شهادت نسخه چاپی RSS
 • نوشته امام خمینی (ره) به یک شهید قبل از شهادت نوشته امام خمینی (ره) به یک شهید قبل از شهادت
  شنبه 26 مهر 1393 ساعت 12:11

  حضرت امام خمینی (ره) هنگام امضای عکس ها،به عکس حسین که می رسند با اینکه صاحب عکس را مقابل خود می بینند؛روی عکس می نویسند: «خداوند این شهید مسعود را رحمت فرماید.»

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطه کویر،سال 63 تعدادی از خانواده های شهدای استان کرمان را برای دیدار با حضرت امام خمینی(ره) به تهران بردند. به خانواده ها اعلام شده بود که یک عکس از شهید خود را همراه بیاورند که حضرت امام امضا کنند.

  حسین اسدی هم که از از اعضای خانواده های شهدا بودند نیز، در این دیدار حضور داشتند. ایشان یک عکس از خودشان را لا به لای عکس شهدا می گذارند و حضرت امام(ره) هنگام امضای عکس ها؛ به عکس حسین که می رسند با اینکه صاحب عکس را مقابل خود می بینند؛ روی عکس می نویسند: خداوند این شهید مسعود را رحمت فرماید.

  حسین اسدی (برادر دو شهید) روز 26 مهرماه سال 1388 درمنطقه «پیشین« از توابع زاهدان به همراه سردار نورعلی شوشتری به شهادت رسید.

  حسین اسدی خانوکی فرزند علی اکبر سومین شهید خانواده خانوکی است که در سال 1339 در شهر خانوک از توابع شهرستان زرند به دنیا آمد.

  وی حضوری فعال در صحنه های مختلف و از جمله تظاهرات در دوره انقلاب اسلامی داشت و پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی به عنوان بسیجی به میدان های نبرد حق علیه باطل عزیمت کرد و سپس در آبان ماه سال 1360 عضو رسمی نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.

  با عضویت در سپاه پس از مدتی عازم مناطق جنگی شد و با شروع عملیات های بزرگ دفاع مقدس در عملیات های فتح المبین و بیت المقدس به همراه دو برادر شهیدش حضوری فعال داشت.

  وی در مسئولیت های متعددی در ستاد «منطقه 6» سابق سپاه و لشکر 41 ثارالله در زمان جنگ و بعد از آن خالصانه خدمت کرد. از جمله مسئولیت های وی می توان به مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در لشکر 41 ثارالله و همچنین مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه قدس و معاون تبلیغات و روابط عمومی قرارگاه قدس اشاره کرد و در این مدت به عنوان سرباز فداکار ولایت در عرصه های فرهنگی خدمات ارزشمندی از خود به جای گذاشت.

  وی در کنار خدمت در سپاه به عنوان بسیجی فعال و مخلص با حوزه مقاومت خانوک و هیئت های مذهبی آن منطقه همکاری فعالی داشت و برگزاری چند همایش برای شهدای منطقه خانوک از اقدامات فرهنگی این سردار شهید سرافراز اسلام است.

  با آغاز ناامنی ها در منطقه شرق کشور و شروع مأموریت قرارگاه قدس، حضور مشتاقانه وی در این مناطق برگ دیگری از دفتر زندگی وی به ثبت رسید و توانست با حضور خود و استقرار خانواده در شهر زاهدان به حمایت از انقلاب و ایجاد وحدت بین برادران شیعه و سنی گامی موثر برای دفاع از حکومت اسلامی بر دارد و تا اینکه در اوایل طلوع 26 مهر ماه 1388 دعوت حق را لبیک گفت و به شرف شهادت نائل آمد.

  در آستانه سالروز شهادت حسین اسدی خانوکی؛ یاد و خاطر ایشان را گرامی می داریم.

  انتهای پیام  خبر |
  نام منبع: خبرگزاری ایسنا
  شماره مطلب: 12736
  تعداد بازدیدکنندگان این صفحه: 254 | آخرین مشاهده: 20 ساعت پیش