فراخوانی ...
esar.ir
 
سبکبالان عرش
فرزندان شاهد با رئیس بنیاد شهید دیدار کردند نسخه چاپی RSS
 • فرزندان شاهد با رئیس بنیاد شهید دیدار کردند فرزندان شاهد با رئیس بنیاد شهید دیدار کردند
  دوشنبه 22 آذر 1395 ساعت 20:13

  به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، فرزندان شاهد با حجت الاسلام والمسلمین شهیدی رییس بنیاد شهید برای سومین بار دیدار کردند.

  در این دیدار سلگی دبیر شورایعالی فرزندان شاهد کشور و مدیر کمیته صنفی خطاب به رییس بنیاد شهید، گفت: تا کنون بنده و فرزندان شاهد سه جلسه خدمتتان رسیده ایم و شاه بیت عرایضمان حفظ بند الف ماده 44 و قوانین فعلی بوده است.

  وی افزود: بعد از لایحه احکام دائمی و حذف امتیازات ایثارگران ما چند نفر از فرزندان شاهد پس از احصاء مطالبات شهید زادگان هر آنچه نیاز بود با رایزنی های فراوان تهیه کرده و در صحن علنی به تصویب رسید.

  سلگی بیان داشت: شورای محترم نگهبان به دلایل مالی همه پیشنهادات را رد کرد و ما چندین جلسه با حضرتعالی تشکیل دادیم که در لایحه برنامه ششم و بازنگری قانون جامع، امتیازات را در لایحه لحاظ کنید باز هم موفق نشدیم علیرغم اینکه مجلس در این خصوص مساعدت لازم را داشته است.

  دبیر شورایعالی فرزندان شاهد کشور ادامه داد: سیاستهای ابلاغی رهبر انقلاب که یک سند بالادستی است به تقویت شان و منزلت ایثارگران تاکید دارد و انقلاب اسلامی هم رو به تکامل است این تکامل شامل توسعه معیشت و معنویت است.

  وی اظهار داشت: شهدا در گردنه های صعب انقلاب پیشقراولان دفاع از شرافت ملت ایران بودند و امام عزیز که با جان و دل این عظمت و ایثار را درک کرده بود به مسولان کشور با عصبانیت فرمودند از نامه نگاری و سنگ اندازی برای خون داده ها جلوگیری کنید و امروز یک مدیر بنیاد شهید بدون درک این ایثارگری ها سه بار نامه می نویسد که ماده 51 را یا ماده 68 را حذف کنید، این نشان می دهد بر خلاف رویه کلان نظام و دولت چنین افرادی در صدد سنگ اندازی اند.

  سلگی افزود: جناب آقای شهیدی اگر همه کاخهای شمال تهران را که آقازاده ها و مرفهین بی درد در آنها سکنی گزیده اند را به فرزندان شاهد بدهند جبران فشار روحی حتی ساعات اولیه شنیدن خبر شهادت پدرانمان نخواهد بود. فریاد ما برای مطامع زود گذر دنیا نیست فریاد ما برای منزلتی است که در حال فراموشی است.

  وی افزود: به دلیل حذف بند الف ماده 44 فرزندان شاهد امکان استفاده از قانون جامع را ندارند چون بند الف در برنامه پنجم قید شده و جزء مواد قانون جامع نیست. که پیشنهاد می کنم در قالب متمم بند الف، به جامع ایثارگران و برنامه ششم اضافه کنید.

  در این جلسه حجت الاسلام شهیدی پیشنهاد دبیر شورایعالی فرزندان شاهد را پذیرفتند و مقرر شد هیات پنج نفره برای این مهم تشکیل و متمم سریعا تهیه و به امضای وی برسد.  خبر |
  شماره مطلب: 14081
  تعداد بازدیدکنندگان این صفحه: 601 | آخرین مشاهده: 2 هفته پیش