فراخوانی ...
esar.ir
 
سبکبالان عرش
از هدایت آتش در توپخانه 60 تا فرمانده ای در حلب نسخه چاپی RSS
 • از هدایت آتش در توپخانه 60 تا فرمانده ای در حلب از هدایت آتش در توپخانه 60 تا فرمانده ای در حلب
  یکشنبه 28 آذر 1395 ساعت 18:38

  مروری کوتاه بر زندگی نامه شهید مدافع حرم،سردار حاج ذاکر حیدری؛

  به گزارش دفاع پرس از آذربایجان شرقی، ذاکر حیدری دهم آبان ماه 1343 در روستای لله لو ورزقان در خانواده ای متدین و تلاشگر به دنیا آمد. دوره دبستان را در زادگاه خود و تحصیلات دوره راهنمایی را در شهر ورزقان به پایان برد.

  در دوره ای که با سال های اوج مبارزات ملت مسلمان و انقلابی ایران علیه رژیم طاغوت قرین بود، به همراه دیگر اهالی روستا در راهپیمایی ها و فعالیت های انقلابی شرکت داشت.

  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با تشکیل بسیج مستضعفین، به فرمان حضرت امام خمینی (ره)، در سال 1360 به خیل عظیم بسیجیان پیوست و در سال 1361 لباس سبز پاسداری را برتن نمود و جهت حضور در عرصه های جنگ حق علیه باطل راهی جبهه های نبرد شد و دوره های تخصصی آموزش های نظامی را در رده های مختلف طی کرد و در مدت کوتاهی علوم و فنون دیده بانی و هدایت آتش توپخانه را آموخت.

  درسال 1363 پدرش را از دست داد و مسولیت سرپرستی خانواده را بردوش گرفت. وی در عملیات های بیت المقدس، والفجر 2، والفجر4، بدر،  والفجر 8، کربلای 4 و کربلای 5  در سمت های دیده بان،  فرمانده آتشبار و فرمانده گردان انجام وظیفه کرد و در این عملیات ها دو بار نیز مجروح شد. همچنین در پاکسازی مناطق شمالغرب کشور از لوث وجود ضد انقلاب نیز فعالیت های بسیاری انجام داد.

  سال 1366 به گروه توپخانه 60 رسالت منتقل گردید و به عنوان مسئول عملیات گروه توپخانه 60 رسالت انجام وظیفه نمود و بعد از پذیرش قطعنامه در خدمت سرلشکر پاسدار شهید احمد کاظمی به عنوان افسر تخصص قرارگاه حمزه سیده الشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه و همچنین مسئول عملیات گروه توپخانه 60 رسالت انجام وظیفه نمود و بعد ها به عنوان جانشین گروه توپخانه 60 رسالت تا سال 1383 را عهده گرفت.

  سپس در سال 1363 مسئولیت مرکز اطلاعاتی چهارده معصوم را عهده دار شد و از آنجا هم به سپاه عاشورا منتقل گردید و به عنوان مسئول عملیات سپاه عاشورا در خدمت رزمندگان و بسیجیان دلاور سپاه عاشورا بود تا این اواخر که به خاطر مسائل انتخابات بعد از 33 سال خدمت در خرداد ماه 94 از سپاه بازنشسته گردید و پا به عرصه انتخابات گذاشت تا در سنگر مجلس شورای اسلامی خدمت نماید.

  نهایتا این شهید سرافراز جامانده از قافله شهدا جهت دفاع از حرم آل الله و حضرت زینب کبری (س) در 9 آبانماه 95 مورخه در کسوت مستشاری مدیریت، آموزش، سازماندهی و هدایت توپخانه در حلب سوریه به آرزوی دیرینه اش شهادت نائل آمد.
     خبر |
  شماره مطلب: 14102
  تعداد بازدیدکنندگان این صفحه: 683 | آخرین مشاهده: 1 روز پیش