فراخوانی ...
esar.ir
 
سبکبالان عرش
شهید علي محبي نسخه چاپی RSS
  • تاریخ شهادت: 1366/1/1
  • محل شهادت: نزدیکی اهواز
  • عملیات منجر به شهادت: سقوط هواپیمای شرکت هواپیمایی آسمان،
  • نحوه شهادت: هواپیمای هواپیماهای جنگی عراق هواپیمای مسافربری بی دفاع را مورد حمله
  • یگان:
  • محل دفن: شهر -
  • منبع: تبیان اردبیل
 
شهید علی محبی در سال 1324 ه.ش در یک خانواده مذهبی و روحانی در روستای کویج از توابع مشگین شهر دیده به جهان گشود و بعد از طی تحصیلات ابتدایی، برای کسب علوم حوزوی راهی حوزه علمیه قم شد.
سال 1364 بود که من برای اولین بار توفیق حضور در جبهه پیدا کرد و چند مدت در جمع نادره مردان روزگار، لحظاتی عرفانی و ملکوتی را تجربه کرد.
شهید علی محبی، بعد از عملیات والفجر 8، به همراه گروهی از مسئولین نظامی و روحانی و قضات دادگستری با هواپیمایی از تهران جهت حضور در جبهه و دیدار با رزمندگان عازم اهواز می گردد. در نزدیکی اهواز، هواپیماهای جنگی عراق بدون در نظر گرفتن قوانین بین المللی، این هواپیمای مسافربری بی دفاع را مورد حمله قرار داده و ساقط می کند و این شهید بزرگوار براثر سقوط هواپیمای شرکت هواپیمایی آسمان، همراه شهید گرانقدر آیت الله محلاتی، نماینده امام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی دیگر از بزرگان، مظلومانه به شهادت می رسد. روانش شاد.

کاربر گرامی: باسلام و تشکر از حضور شما در سایت شهدا، و ضمن پوزش از اینکه تا کنون اطلاعاتی در خصوص این بخش به دست ما نرسیده است، استدعا دارد، در صورتی که از خانواده معزز شهید و یا از یادگاران دفاع مقدس، همرزمان و دوستان شهید می باشید و اطلاعات دقیق و تکمیلی از شهید(اعم از زندگی نامه، وصیت نامه و خاطرات) در اختیار دارید، آن را در بخش نظردهی همین صفحه درج و یا شماره تماس خود را به سامانه پیامکی اختصاصی موسسه سبک بالان عرش به شماره 3000141444 ارسال تا با شما تماس گرفته شود. همچنین ارسال تصاویر فردی و جمعی شهید از طریق ایمیل mesbah1388@yahoo.com امکان پذیر است. قبلا از همکاری صمیمانه شما کمال تشکر را داریم.

مدیریت موسسه فرهنگی سبک بالان عرش.