فراخوانی ...
esar.ir
 
سبکبالان عرش
شهید كامران شيخ نسخه چاپی RSS
کامران شیخ
  • تاریخ شهادت: 1364/2/18
  • محل شهادت: خیابان شمشیری-روبروی پارک
  • عملیات منجر به شهادت: توسط منافقین
  • نحوه شهادت: توسط منافقین
  • یگان:
  • محل دفن: شهر -
  • منبع: صبح
 

زندگینامه

کامران در سال 1340 در یکی از روستاهای اطراف قزوین به نام شکرناب متولد شد. 4 ساله بود که به همراه خانواده اش به تهران مهاجرت کرد. 7 ساله بود که به مدرسه رفت و تحصیلاتش را تا اخذ مدرک دیپلم ادامه داد.
با اوج گیری انقلاب به صفوف امت حزب الله پیوست و ضمن تشکیل جلساتی با شرکت برخی از دوستانش کوشید تا سهم مؤثری در تحقق اهداف انقلاب داشته باشد. در روزهای 21 و 22 بهمن در تصرف مراکز انتظامی فعالانه حضور داشت.
پس از پیروزی انقلاب، به منظور حراست از دستاوردهای این نهضت الهی به کمیته انقلاب اسلامی پیوست و تا اواخر سال 1358 در این نهاد انقلابی فعالیت نمود. در اواخر سال 1359 به جهادسازندگی آبیک پیوست و با شور و شوقی وصف ناپذیر به روستاهای اطراف قزوین و کرج عزیمت نمود.
در روستاها علاوه بر فعالیت های چشمگیر فرهنگی در امور کشت و برداشت نیز روستاییان را یاری رساند و یک صندوق خیریه به راه انداخت و به اتفاق دوستانش در جهادسازندگی به این امر مهم پرداخت. با آغاز جنگ تحمیلی، عاشقانه عازم جبهه شد و از طریق ستاد جنگ های نامنظم شهید چمران به جبهه رفت اما با اوج گیری اغتشاشات توسط منافقین به تهران بازگشت و به عضویت کمیته های انقلاب اسلامی درآمد. سرانجام در صبح روز 18 اردیبهشت ماه سال 1361 در سن 21 سالگی در خیابان شمشیری به همراه چهار نفر دیگر از همرزمان روبه روی پارک به شهادت رسید.

 

کاربر گرامی: باسلام و تشکر از حضور شما در سایت شهدا، و ضمن پوزش از اینکه تا کنون اطلاعاتی در خصوص این بخش به دست ما نرسیده است، استدعا دارد، در صورتی که از خانواده معزز شهید و یا از یادگاران دفاع مقدس، همرزمان و دوستان شهید می باشید و اطلاعات دقیق و تکمیلی از شهید(اعم از زندگی نامه، وصیت نامه و خاطرات) در اختیار دارید، آن را در بخش نظردهی همین صفحه درج و یا شماره تماس خود را به سامانه پیامکی اختصاصی موسسه سبک بالان عرش به شماره 3000141444 ارسال تا با شما تماس گرفته شود. همچنین ارسال تصاویر فردی و جمعی شهید از طریق ایمیل mesbah1388@yahoo.com امکان پذیر است. قبلا از همکاری صمیمانه شما کمال تشکر را داریم.

مدیریت موسسه فرهنگی سبک بالان عرش.