loader-img-2
loader-img-2

زندگینامه

سیداسماعیل حسینی در سال 1339 در روستای آوان بخش رودبار الموت قزوین در یک خانواده ی مذهبی به دنیا آمدند
از همان دوران کودکی علاقه ی خاصی به مسجد و گفتن اذان داشتند. به همراه پدرشان آقا سیدهاشم در مجالس مذهبی شرکت می نمودند، حضور در چنین مجالسی روح معنویت را در ایشان می دمید و شعله ی اشتیاق دیدار معبود را در وجودشان شعله ورتر می ساخت.
سید دوران تحصیلات ابتدایی را در روستای زادگاهشان پشت سر گذاشتند و آن گاه عازم تهران گردیدند. در این شهر، ضمن تلاش برای تأمین معاش، به تحصیلات خود نیز ادامه دادند، تا این که مبارزات جدی مردم علیه رژیم طاغوت آغاز گردید و ایشان نیز به همراه سایرین در راهپیمایی ها و مبارزات، حضوری فعال داشتند.
خواندن نماز اول وقت و حضور در میعادگاه نماز جمعه در دستور کار زندگی شان قرار داشت تا این که برای انجام خدمت مقدس سربازی، وارد نیروی هوایی شدند و در شهر شیراز به انجام وظیفه پرداختند. روح بی تابشان که اشتیاق حضور در جبهه داشت، سرانجام موجب شد، از نیروی هوایی خارج شده و به سپاه بپیوندند و افتخار عضویت در بسیج را بیابند.
در طول دوران جنگ تحمیلی، مدت زیادی را در جبهه حضور داشتند و با کفار و دشمنان دین و مملکت شجاعانه جنگیدند.
در تاریخ چهاردهم اردیبهشت ماه سال 1359 از شیراز عازم مناطق جنگی گردیدند و پس از انجام مبارزاتی جانانه سرانجام در حالی که حین نماز، مشغول راز و نیاز با معبود خود بود، در تنگه چزابه در سن 21 سالگی (سال 1360) به دیدار او شتافت. پیکر مطهر این بسیجی جان بر کف در تاریخ بیست و ششم بهمن ماه 1360 در گلزار شهدای روستای زادگاهش آوان به خاک سپرده شد.

اولین کسی باشید که دیدگاهی برای" سیداسماعیل حسینی " می نویسد